Ludzie! Co to było! Niezapomniany wyjazd! Spełnienie marzeń! Niesamowite emocje! :)

W skrócie…
22 czerwca 2017r. w Kalifornii w USA odbył się Finał międzynarodowego wydarzenia tanecznego – WORLD OF DANCE. Jedyną grupa reprezentującą Polskę było Studio Tańca UDS  z Lublina.
Najbardziej utalentowane grupy taneczne z całego świata, po przejściu pierwszego etapu eliminacji, odbywających się w ponad 30 krajach, mogły skonfrontować swoje umiejętności i uzyskać tytuł „THE BEST IN THE WORLD”, czyli „NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE” zespołu tanecznego.
Trzeba nadmienić, że jako pierwsza w historii Polski, grupa UDS JUNIOR otrzymała  kwalifikacje do finału wygrywając w etapie eliminacyjnym, który odbył się 3 czerwca w Wilnie na Litwie.
Zdobyliśmy tam 1 miejsce w kategorii YOUTH Division (do 18 lat) oraz nagrodę CROWD FAVOURITES czyli „faworyta publiczności”. Ale uwaga… Uzyskaliśmy też odpowiednią liczbę punków i otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie na FINAŁ WORLD OF DANCE w UDS! :)

Grupa UDS Junior, która wspólnie stanęła na Litwie na podium, w swoim składzie ma 35 bardzo utalentowanych i zdeterminowanych młodych ludzi.  Po wygranej na Litwie staneliśmy przed ogromnym problemem związanym z wyjazdem do Los Angeles na Finał World of Dance. Kasa… Koszt lotów, noclegów, transportu, udziału w imprezie obliczony został na ponad 210 000 zł za całą grupę. Ogromne pieniądze… Kwoty związane z wyjazdem były poza możliwościami finansowymi większości rodziców naszych tancerzy.

No i się zaczęło…
Prasa, telewizja, zbiórki, wizyty w urzędach i u potencjalnych sponsorów. Szukaliśmy pieniędzy wszędzie…

UDAŁO SIĘ!
Dzięki wsparciu dwóch instytucji: Urzędu Miasta Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego, ale również dzięki pomocy sponsorów jakim okazała się Grupa AZOTY Puławy (Srebrny Sponsor) i Sieć Supermarketów ALDIK zdebraliśmy kwotę, która w  znacznej części pokryła podstawowo koszty.
Mogliśmy wyruszyć do Stanów. :)

Lot bezpośreni WARSZAWA-LOS ANGELES to prawie 12 godzin na integrację w samolocie, poważne rozmowy, przygotowanie do zmiany czasu i mały relaks przed wyzwaniem jakie nas czekało :)

Grafik naszego wyjazdu był mocno napięty i dotyczył nie tylko samego udziału w Finale WOD, ale także kilku evetów towarzyszących: powitalny piknik dla uczestników, warsztaty z choreografami śwaitowej klasy… Dodatkowo odwiedziliśmy Grifith Observatory, Aleję Gwiazd oraz dwie najsłynniejsze szkoły tańca w Los Angeles: Millenium Dance Complex oraz Movement Lifestyle. Działo się!

W sobotę 22 lipca, w finale w kategorii, w jakiej startowała grupa UDS Junior czyli „YOUTH DIVISION” (do 18 lat) ostatecznie wystapiło 27 grup.
Nasi tancerze jako debiutanci na tej imprezie uzyskali ogromne brawa, jednak ostatecznie w kwalifikacji końcowej znaleźli się poza podium.

Finał World of Dance pozwolił na bezpośrednią konfrontację dorobku artystycznego grup z całego świata oraz był dla nas ogromną inspiracją i okazał się motywacją do dalszej pracy dla wszystkich tancerzy.
Wróciliśmy do Lublina pełni nowych pomysłów, jeszcze bardziej zajarani tańcem, jako jedna zgrana familia… :)

Piekne przeżycia, które na zawsze zosatną w naszej pamięci…

Dziękujemy wszystkim, których wsparcie pomogło nam wyjechać na ten wymarzony wyjazd!
Podziekowania należą się także dla Biura Usług Turystycznych KAMA TOURS za organizację naszego wyjazdu!
Brawa należą się także firmie „Marzenia na miarę” za znalezienie dla nas najkorzystniejszej oferty przelotu oraz umożliwienie zakupu biletów w bardzo okazyjnej cenie!

A co dalej… ?
Za rok zamierzamy powalczyć o powtórzenie tych fantastycznych dni w LA!