Gala, gala.. i po gali !!! 😍
To było ogromne przedsięwzięcie! Na scenie wystąpiło ponad 800 tancerzy, którzy od dłuższego czasu przygotowywali choreografię pod czujnym okiem swoich instruktorów. Wielkie gratulacje dla Was wszystkich oraz Wszych rodziców za takie zdolne dzieciaki!
Działo się na scenie, oj działo…. 🔥🔥🔥
Honorowy Patronat nad Galą UDS SHOW 2017 objął Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk oraz Wojewoda Lubelski – Pan Przemysław Czarnek.Gala nr 1 – godz. 16:30 (grupy do 11 lat)
Galę rozpoczęliśmy fragmentem spektaklu w wykonaniu grupy UDS/D1 pt. „Lustra”. Zderzenie dwóch różnych styli tańca: jazzu oraz hip hop new style nawiązywało do budowy budynku Centrum Spotkania Kultur, w którym odbywała się tegoroczna Gala.
A potem… sceną zawładnęli najmłodsi tancerze UDSu!
Grupy do 11 lat, występujące na pierwszej gali, wcieliły się w ciekawe postacie.
Było zabawnie i bajkowo!
Wystąpiły Minionki, Kwiatuszki, Pszczółki, Piraci z Karaibów, Laleczki Barbie, Hip Hop Kids! Wiedzieliśmy Dziki Zachód, Men in Black i wiele innych fantastycznych prezentacji.
Każda z grup stojąc za kulisami miała przerażenie w oczach, które po wejściu na scenę zmieniało się w przepiękne uśmiechy na buziach tańczących dzieciaków. Za kulisami stali oczywiście instruktorzy grup, którzy przez cały występ swoich podopiecznych trzymali mocno kciuki 👌
I chociaż jeden z Minionków rozpłakał się na scenie i uciekł za kulisy, to wzmocniony duchowo przez opiekuna ze zdwojoną energią dołączył ponownie do układu i dokończył prezentację z grupą otrzymując zasłużone brawa 😁
Zaproszeni artyści – uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie oraz Łukasz Chmiel jako Michael Jackson zaprezentowali się świetnie i byli sympatycznym punktem muzycznym pomiędzy energicznymi pokazami tancerzy UDSu.
Bardzo miłą odskocznią od hip hopu były dziecięce grupy baletowe. Małe baletnice dały radę i przeniosły nas w delikatny świat tańca klasycznego.
Wśród pokazów były też występy grup reprezentacyjnych : UDS Kids, UDS Teens oraz UDS Junior.
Specjalną nagrodę od jednego ze sponsorów – Klubu MASTERS w postaci voucheru na grę w kręgle otrzymała grupa UDS Kids za zdobycie Brązowego Medalu Mistrzostw Europy 2017!
Na scenie wręczone zostały także puchary, które ufundował Wojewoda Lubelski – Pan Przemysław Czarnek, a które trafiły do tancerzy wybranych przez instruktorów. Barba, Justin i Anna Łukasiak wspólnie podjęli decyzję, kto w tym roku zrobił największy postęp taneczny w poszczególnych kategoriach. Decyzją ich PUCHARY za progres otrzymali:
W kategorii do 11 lat – Ola Szafranek z UDS Kids
W kategorii 12-15 lat – Sebastian Zajączkowski z UDS Junior
W kategorii powyżej 16 lat – Maciek Frąk z UDS/D1.
Niestety nie obyło się podczas pierwszej gali bez wpadek, za które bardzo przepraszamy. :)
Nasza pierwsza gala nie rozpoczęła się punktualnie o 16:30, ale z opóźnieniem zupełnie niezależnym od nas (odpowiedzialne za to są osoby od obsługi technicznej sali z CSK, która nie była gotowa na czas), co spowodowało zamieszanie na początku – za które przepraszamy.
Nam z kolei przytrafiło się kilka „dubli” w miejscóweczkach na widowni, ale na szczęście wszyscy ostatecznie zasiedli wygonie w fotelach. Podziękowania należą się tu szczególnie dla Pani Anitki Paśnik za spokój i opanowanie przy rozwiązywaniu tych problemów :* . Ale, ale … wielkie dziękuję musi trafić także do „pomocników” ogarniających backstage. Nie tylko instruktorzy i pracownicy UDSu pilnowali sprawnego przebiegu gali. Całusy należą się także UDS Cheerleders oraz tancerzom z grup reprezentacyjnych, którzy z własnej inicjatywy stanęli do pomocy. Bardzo Wam dziękujemy!!! Jesteście niesamowici!

Gala nr 2 – godz. 19:30 (grupy powyżej 12 lat)
Na szczęście zaczęliśmy punktualnie i wszystko dobrze się układało od samego początku.
Tę Galę także rozpoczęliśmy fragmentem spektaklu w wykonaniu grupy UDS/D1 pt. „Lustra”, nawiązującym do budowy budynku Centrum Spotkania Kultur, w którym odbywała się tegoroczna Gala poprzez dwóch zderzenie dwóch różnych styli tańca: jazzu oraz hip hop new style. Wypadło magicznie!
Na tej gali pojawił się Przewodniczący Rady Miasta – Pan Piotr Kowalczyk, reprezentujący Pana Prezydenta oraz Radę Miasta. Jak miło się nam zrobiło, kiedy Pan Przewodniczący stojąc na scenie podkreślił wartość naszej działalności dla Lublina! Na ręce założycielki UDSu – Ani Łukasiak wręczył Specjalny Medal z okazji 700-lecia naszego miasta. To ogromne ogromne wyróżnienie! Dziękujemy!
A jeśli chodzi o prezentacje… To była prawdziwa petarda! Grupy juniorskie i grupy dorosłe już wiedzą o co chodzi na scenie! Nie można zapomnieć o tym, że poddenerwowanie przed wejściem było praktycznie u 99% tancerzy, ale jak przystało na artystów wchodząc na parkiet zmieniali się nie do poznania. 😁
Dynamiczne choreografie stwarzające odpowiedni klimat, mega kostiumy oraz fantastyczne relacje jakie zawiązały się w grupach na pewno sprawią, że zapamiętamy tę galę na długo.
Warto wspomnieć o grupach jazzowych, które na chwilę zabierały nas ze świata hip hopu. Ogień, róż, tafla tkaniny, kartki.. to rekwizyty, które spotęgowały przekaz choreografii jazzowych. Brawa!
Na tej gali nasi zaproszeni goście ze uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie także dali wspaniały popis swoich umiejętności, a Łukasz Chmiel w roli Michaela Jacksona sprawił, że poczuliśmy się jakbyśmy byli na koncercie tej wielkiej gwiazdy. Dziękujemy!!!
Na scenie zaprezentowały się także grupy reprezentacyjne: UDS Teens, Mini UDS Junior, Hip Hop Battles oraz UDS Junior.
Grupy reprezentacyjne za zdobyte wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski oraz imprezach międzynarodowych otrzymały vouchery do sponsorów:
UDS Teens – voucher na grę od Klubu Masters
Hip Hop Battle i UDS Junior – vouchery do Laser City.
Na samym końcu gali na scenę zaprosiliśmy Panią Monikę Kowalik dyrektor ds. marketingu firmy ALDIK i przedstawiciele UDS Junior wręczyli na jej ręce PUCHAR jako podziękowanie za akcję firmy ALDIK „ Wspieramy Talenty”, dzięki której zebrane zostały pierwsze fundusze na wyjazd tancerzy z UDS Junior na Kwalifikacje World of Dance w Wilnie, które dały im przepustkę na Finał tej imprezy odbywającym się w Los Angeles. Jeszcze raz dziękujemy!!!
Po ostatnim układzie na scenie w wykonaniu grupy UDS Junior tancerze tej grupy otrzymali medale oraz dyplomy za uzyskanie kwalifikacji do Finału World of Dance w Stanach Zjednoczonych.
Dodatkowo trójka tancerzy, którzy na pierwszej gali otrzymali puchary ufundowane przez Wojewodę Lubelskiego jako wyróżnienie za ogromne postępy taneczne w tym sezonie, zgarnęła specjalną nagrodę od jednego ze sponsorów gali – Biura Usług Turystycznych. Ola, Sebastian oraz Maciek otrzymali pakiety NO LIMIT z noclegami i wyżywieniem na UDS Camp 2017! Wielkie gratulacje!

I to tyle jeśli chodzi o podsumowanie Gali Tańca UDS SHOW 2017 😀
Ale, ale… To wspaniała okazja, aby pogratulować za pracę wszystkim instruktorom wkładających swoje serducho w każde zajęcia w UDSie!
Przede wszystkim podziękowania należą się za tak piękne przygotowanie tancerzy do Gali 😀
A są to:
Basia Barba Kuchta – grupy UDS Kids, UDS Family, KC, KD, K4, K4 bis, K8, JZ, J9,
Adrian Justin Trepiak – grupy UDS Junior, KC, K3, JC, J3, J4, J4 bis, DC, D4
Paula Nilna Zarębska – grupy B8, BZ, M8, MZ, M3, MC
Jarek Siegieda – grupy UDS Teens, K3, K4 bis, J3, JD, JD bis, DC, DW
Nikola Zielińska – grupy ZC, JG
Ewa Kopyto – grupy P8, K9
Kasia Dostaw – grupy PG, KW i KG
Klaudia Kosierb – grupy J4 i D4
Ania Łukasiak – UDS Kids, UDS Junior, UDS/D1, Hip Hop Battles, UDS Cheerleaders
Gratulacje i podziękowania!
Nie można zapomnieć o naszych Paniach „receptach” czyli Anicie Paśnik oraz Oli Puchtel – wasz spokój i umiejętność ogarniania biura w UDSie jest na wagę złota. Wielkie dziękuję!
Jest jeszcze jedna osoba, która w tym roku koordynowała przygotowania do Gali – Kuba Przybysz, kiedyś tancerz grupy UDS/D1, a obecnie jest z nami w innej roli :)
Dzięki Kuba za pomoc przy Gali!
Dziękujemy sponsorom! A byli nimi:
Kluby Masters Bowling & Bilard, Laser City, Lamp & More Walkiewicz Style, Biuro Usług Turystycznych Kama Tours oraz naszemu parterowi firmie ALDIK NOVA czyli sieć supermarketów ALDIK !!!
A fotorelacja przygotowana przed Grzesia Winnickiego i Piotra Jaruga będzie gotowa już za 2-3 dni. 👍
A może i filmiki z gali się pojawią? 😉
Stay tuned!

To była wspaniała gala i fantastyczny rok!
Jeszcze tylko kilka dni i od 30 czerwca w UDSie będą wakacje.
Zaplanowaliśmy wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci do 12 lat, ale także Biuro Kama Tours zaprasza Was na obóz dla dzieci w Okunince KIDS CAMP z instruktorami UDSu oraz obóz dla młodzieży i dorosłych UDS CAMP 2017 z międzynarodową ekipą instruktorów. Polecamy!
Odpoczywajcie w wakacje, nakręcajcie się i wbijajcie do nas już 1 września, aby przetańczyć kolejny rok z nami! 😍

autor foto: Piotr Jaruga